Yin Yoga Uzmanlık Programı

YİN YOGA UZMANLIK PROGRAMI
STÜDYO + ONLINE (Zoom) Seçeneği ile
PROGRAM
Bu program, Yin Yoga’yı öğrenmek ve öğretmek üzerine yoğunlaşmış bir uzmanlık programıdır. Programın öncelikli amacı, katılımcıların Yin Yoga’nın temellerini doğru şekilde kavramasını ve Yin Yoga’yı öğretebilmesini sağlamaktır. Ancak, Yin Yoga’yı öğretmek yerine yalnızca kendi pratiğinde güvenli şekilde uygulamak isteyenlere de açık bir programdır. Program sonunda, hem kendi uygulamanızı güvenle yapmayı, hem de farklı anatomi-zihin-beden durumuna uygun modifikasyonlar içeren güvenli dersler sunmayı öğrenirsiniz. Programa dilerseniz stüdyoda, dilerseniz ONLINE olarak (Zoom programı üzerinden) katılabilirsiniz. 
 
İÇERİK
Program ezberden uzak bir dille, farklı bakış açılarını sentezleyen bir yaklaşımla sunulacaktır. Teorik ve uygulamalı Yoga Anatomisi, programın önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Her buluşmada 2,5 saatlik Yin Yoga pratiği yapılacak ve aşağıdaki konular işlenecektir:
1. Yin Yoga için Anatomi: dokular, iskelet ve kas sistemleri, hareket anatomisi, germe ve kompresyon kavramları, anatomik farklılıklar ve yoga uygulamasına etkileri.
2. Yin Yoga Tarihçesi ve Temel Prensipler
3. Yin ve Yang Yaklaşımları Harmanlamak
4. Asanaların Analizleri ve Anatomik Modifikasyonları
5. Duvar ve Prop Kullanımı ile Varyasyonlar
6. Hiza ve Fonksiyonel Yaklaşım
7. Meditasyon ve Nefes Teknikleri
8. Yin Yoga Sekansı Hazırlama ve Sunma Teknikleri
9. Enerji Anatomisi: Çakralar
10. Çi ve Meridyen Teorisine Giriş
 
ÖĞRETMEYİ DENEYİMLEMEK
Tüm diğer yoga türleri gibi, Yin Yoga da hem deneyimleyen kişiye hem de onu öğreten kişiye şifa veren bir sistemdir. Bu programa Yin Yoga öğretmek amacıyla katılmasanız bile, mutlaka öğreten tarafta olmayı da deneyimlemenizi istiyoruz. Bu nedenle, 70 saatlik bu uzmanlaşma programının son buluşmasında gruplar halinde bir Yin dersi planlayarak birbirimize yin öğretecek, karşılıklı şifalanma sürecini de deneyimlemiş olacağız. Bu ‘Öğretme Pratiği’ sınav niteliğinde olmayacaktır, tamamen size deneyim kazandırma amaçlıdır. Her bir katılımcı öğretme pratiği sonrası Ceren Ece Yalçın’dan geri bildirim alacaktır. 
 
GEREKLİLİKLER
Bu programa daha önce Yin yoga deneyimlemiş olan herkes katılabilir. Programı tamamlamak ve katılım belgesine hak kazanmak için tüm buluşma günlerine tam katılımınız ve verilecek ödevleri eksiksiz yapmanız gereklidir. Ayrıca program süresince 10 Yin pratiğine ve 2 Yin gözlem dersine katılmanız beklenir. 
 
SERTİFİKA
Programı gerekleri ile tamamlayan herkes, 70 saatlik katılım sertifikasına hak kazanır. Bu programın sertifikası uluslararası Yoga Alliance tarafından akredite edilmektedir. Hali hazırda 200 saatlik Yoga Alliance Uzmanlık sertifikası olup, Yoga Alliance’a kayıtlı olan katılımcılar, bu programı YA içerisinde 70 saat CE (Continuing Education) olarak kullanabilirler.
 
TARİH
Program, aşağıdaki tarihler ve saatlerde stüdyo SuryaTalya’da gerçekleştirilecektir. Aynı anda Zoom üzerinden online olarak da katılınabilir. Pandemi dolayısıyla stüdyo katılımı 7 kişi ile sınırlı olacaktır. Eğer stüdyo katılımı pandemi yasakları dolayısıyla mümkün olmazsa, tüm program online olarak ilerleyecektir. 
13-14 Şubat (10:30-18:30)
13-14 Mart (10:30-18:30)
10-11 Nisan (10:30-18:30)
8-9 Mayıs (10:30-18:30)
 
ÖDEME

Program bedeli KDV dahil 2500 TL’dir.

*Program minimum 4 kişi ile açılacaktır.
*Programa kesin kayıt için 1 Şubat’a kadar 1000 TL kapora ödenmesi gerekmektedir. 
*Tüm ödemeler nakit yapılacaktır, kredi kartı ile ödeme imkanı yoktur.
*Program ücretine 8 buluşmadan oluşan program bedeli, program kitapçığı ve yan okuma materyalleri dahildir.