Yin Yoga Uzmanlık Programı 70 Saat – 2020

CEREN ECE YALÇIN ile YİN YOGA UZMANLAŞMA PROGRAMI (70 SAAT ve YA Sertifikalı)
PROGRAM
Bu program, Yin Yoga’yı öğrenmek ve öğretmek üzerine yoğunlaşmış bir uzmanlaşma programıdır. Programın öncelikli amacı, katılımcıların Yin Yoga’nın temellerini doğru şekilde kavramasını ve Yin Yoga’yı öğretebilmesini sağlamaktır. Ancak, Yin Yoga’yı öğretmek yerine yalnızca kendi pratiğinde güvenli şekilde uygulamak isteyenlere de açık bir programdır. Program sonunda, hem kendi uygulamanızı güvenle yapmayı, hem de farklı anatomi-zihin-beden durumuna uygun modifikasyonlar içeren güvenli dersler sunmayı öğrenirsiniz.
 
İÇERİK
Program ezberden uzak bir dille, farklı bakış açılarını sentezleyen bir yaklaşımla sunulacaktır. Teorik ve uygulamalı Yoga Anatomisi, programın önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Her buluşmada 2’şer saatlik Yin Yoga pratiği yapılacak ve aşağıdaki konular işlenecektir:
1. Yin Yoga için Anatomi: dokular, iskelet ve kas sistemleri, hareket anatomisi, germe ve kompresyon kavramları, anatomik farklılıklar ve yoga uygulamasına etkileri.
2. Yin Yoga Tarihçesi ve Temel Prensipler
3. Yin ve Yang Yaklaşımları Harmanlamak
4. Asanaların Analizleri ve Anatomik Modifikasyonları
5. Duvar ve Prop Kullanımı ile Varyasyonlar
6. Hiza ve Fonksiyonel Yaklaşım
7. Meditasyon ve Nefes Teknikleri
8. Yin Yoga Sekansı Hazırlama ve Sunma Teknikleri
9. Enerji Anatomisi: Çakralar
10. Çi ve Meridyen Teorisine Giriş
 
İNZİVA
Tüm diğer yoga türleri gibi, Yin Yoga da hem deneyimleyen kişiye hem de onu öğreten kişiye şifa veren bir sistemdir. Bu programa Yin Yoga öğretmek amacıyla katılmasanız bile, mutlaka öğreten tarafta olmayı da deneyimlemenizi istiyoruz. Bu nedenle, 70 saatlik bu uzmanlaşma programının 20 saatini, inziva için gideceğimiz doğa içinde, ‘yin’ niteliklerin yoğun olduğu bir mekanda gerçekleştirecek ve ‘öğretmeyi’ pratik edeceğiz. İnziva süresince, doğanın sakinleştirici ambiyansı içerisinde, meditasyon ve pranayama çalışmaları yaparak ve birbirimize yin öğreterek, karşılıklı şifalanma sürecini de deneyimlemiş olacağız. İnzivanın sonunda küçük bir sertifika törenimiz olacak.
 
GEREKLİLİKLER
Bu programa daha önce yin yoga deneyimlemiş olan herkes katılabilir. Programı tamamlamak ve katılım belgesine hak kazanmak için tüm buluşma günlerine tam katılımınız ve verilecek ödevleri eksiksiz yapmanız gereklidir. Ayrıca 10 Yin pratiğine ve 2 Yin gözlem dersine katılmanız beklenir. İnzivada yapılacak olan ‘Teaching Practice/Öğretme Pratiği’ sınav niteliğinde olmayacaktır, tamamen deneyim kazandırma amaçlıdır. Her bir katılımcı öğretme pratiği sonrası Ceren E. Yalçın’dan birebir geri bildirim alacaktır. Mezuniyet sonrası Temel Seviye Uzmanlığı olan bir kişiye Yoga Mola’da Yin Yoga Staj Dersi imkanı verilebilecektir.
 
SERTİFİKA
Bu program, katılan herkes için, hem Yin Yoga öğretmek, hem kendi uygulamasını derinleştirmek anlamında faydalı ve yeterli olacaktır.
Programı gerekleri ile tamamlayan herkes, 70 saatlik katılım sertifikasına hak kazanır. Bu programın sertifikası uluslararası Yoga Alliance tarafından akredite edilmektedir. Hali hazırda 200 saatlik Yoga Alliance Uzmanlık sertifikası olup, Yoga Alliance’a kayıtlı olan katılımcılar, bu programı YA içerisinde 70 saat CE (Continuing Education) olarak kullanabilirler.
Bu program aynı zamanda Yoga Mola 300 saatlik İleri Seviye Uzmanlaşma Programının bir modülü olarak 300 saatlik programda 70 saat olarak sayılacaktır.
 
TARİH
Program, aşağıdaki tarihler ve saatlerde Yoga Mola’da gerçekleştirilecektir. İnziva Antalya’ya yakın bir bölgede gerçekleşecek olup, yer bilgisi daha sonra kesinleştirilecektir.
4-5 Ocak (10:30-18:30)
8-9 Şubat (10:30-18:30)
7-8 Mart (10:30-18:30)
11-12 Nisan (İnziva)
 
ÖDEME

Erken Ödeme: 2000 TL (1 Kasım’a kadar yapılan ödemelerde)
Peşin Ödeme: 2450 TL (1 Kasım’dan sonra yapılan peşin ödemelerde)
Taksitli Ödeme: 2750 TL (1 Kasım’dan sonra yapılan 2 taksitli ödemelerde)

*Program minimum 5, maksimum 12 kişi ile açılacaktır.
*Programa kesin kayıt için 1 Aralık’a kadar 500 TL kapora ödenmesi gerekmektedir. Programa katılamamanız halinde kaporanın iadesi olmayacaktır.
*Tüm ödemeler nakit yapılacaktır, kredi kartı ile ödeme imkanı yoktur.
*Program ücretine 8 buluşmadan oluşan program bedeli, program kitapçığı ve yan okuma materyalleri dahildir.
*İnziva konaklama ve transfer bedeli, program ücretine dahil değildir. İnzivanın gerçekleştirileceği yer bilgisi daha sonra bildirilecektir.