Özgeçmiş

Ceren Ece Yalçın, 2010 yılında Alexis Gulliver tarafından verilen 200 saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamlayarak yoga eğitmenliği sertifikasına hak kazandı. Hemen ardından Türkiye’nin ilk yoga stüdyosu Yogaşala İstanbul’da ders vermeye başlayan Ceren, bir yandan da dünyaca ünlü isimlerle çalışmaya devam etti. 2011 yılında Antalya’ya taşındıktan sonra da, Petri Räisänen, David Swenson, Dharma Mittra, Manju Pattabhi Jois, Elise Miller ve Sharath Jois gibi çok sayıda tanınmış değerli yoga eğitmeni ile farklı tarzlarda yoga çalışmalarında bulundu. 2016 yılında ortağı ile birlikte Antalya’nın önde gelen yoga stüdyolarından Yoga Mola’ya hayat veren Ceren, çeşitli stüdyolarda ve birebir çalışmalar şeklinde hem kişisel pratiğini ve hem de stüdyo seanslarını Vinyasa, Ashtanga Yoga, Yin Yoga ve Restoratif Yoga alanındaki bilgileriyle harmanlayarak sunuyor ve aynı zamanda Uluslararası Yoga Alliance tarafından akredite edilmiş Yoga Sertifika Programları ile yeni yoga uzmanları yetiştiriyor. Ceren, uluslararası geçerlilikte Yoga Alliance E-RTY 200 (Experienced Registered Yoga Teacher 200) ve YACEP Uzman Sertifikasına sahiptir. (YA ID: 216735)

Yoganın yanısıra profesyonel olarak Astroloji ile ilgilenen Ceren Ece Yalçın 2018 ve 2019 yıllarında, Astrolog Günseli Bilgen ile Temel, Orta ve İleri Seviye Astroloji Eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır. 2020 yılında ise, Oğuzhan Ceyhan Karma ve Spiritüel Astroloji Akademisi‘nde Ayşe Balın ile Temel ve Orta Seviye Karma Astroloji eğitimini başarıyla tamamlamıştır. 2021-2022 yıllarında Barış Özkırış ile Astropsikoloji Temel ve İleri Seviye Eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.

2020 yılından itibaren, amatör Astroloji meraklıları için kendi dizayn ettiği 2 aylık ‘Doğum Haritası Okuma’ eğitimleri veren Ceren, 2021 yılından itibaren temel-orta ve ileri seviye bilgileri harmanladığı Butik Astroloji Eğitimi ile astroloji uzmanları yetiştirmektedir.

Ceren eğitimlerinin yanısıra aktif olarak Astroloji ve Tarot danışmanlığı sunmaktadır.